Klub vojenské historie vrch Adam

KVH - vrch Adam
Právě je 22 říj 2018 10:00

Všechny časy jsou v UTC

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vojáci na Adamu před rokem 1990
PříspěvekNapsal: 14 led 2012 08:58 
Administrátor

Chystáme již delší dobu novou rubriku s podobným tématem.
Podařilo se kontaktovat i některé vojáky, kteří sloužili na Adamu
v letech šedesátých až osmdesátých.
Podařilo se opatřit i něco fotografií vojáků z poválečného období.
Na pár snímcích jsem zachytil "podpisy" některých z nich na stěnách
interiéru objektu K-S 37. Těžko soudit jak jsou staré, ale typuji
některé i třicet až čtyřicet let staré.
Posuďte sami...

Přílohy:
P1010019.JPG
P1010019.JPG [ 696.34 KiB | Zobrazeno 94419 krát ]
P1010017.JPG
P1010017.JPG [ 685.38 KiB | Zobrazeno 94413 krát ]
P1010015.JPG
P1010015.JPG [ 680.38 KiB | Zobrazeno 94413 krát ]
P1010014.JPG
P1010014.JPG [ 681.2 KiB | Zobrazeno 94414 krát ]
P1010013.JPG
P1010013.JPG [ 710.68 KiB | Zobrazeno 94416 krát ]
P1010010.jpg
P1010010.jpg [ 636.15 KiB | Zobrazeno 94415 krát ]
P1010009.JPG
P1010009.JPG [ 686.22 KiB | Zobrazeno 94412 krát ]
P1010008.JPG
P1010008.JPG [ 681.83 KiB | Zobrazeno 94419 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Vojáci na Adamu před rokem 1990
PříspěvekNapsal: 29 črc 2013 09:43 

Pěkný den,

vyjádřím se k tomu, co vím. Konkrétně jména : AIDS, Šmírák, Kryšpus, Čert, Michal, Horác a Slimejš. byli to naši staří a sloužili zde v letech tuším 1990-1991. Já byl jako výkonný praporčík (věčný popíčista). Snímek P1010010.jpg
A tuším li správně, tak nápis DOLNÝ KUBÍN patří starému mých starých, p. Majerko, ale o bych fakt asi kecal.
Ještě jsem se procházel pamětí a zcela jistě při jednom z návratů z Chaty pod Adamem, jsem se taky někde "podepsal"

S pozdravem, "LAHVÁČ"

PříspěvekNapsal: 31 črc 2013 09:25 
Administrátor

Buďte zdráv Lahváči.
Mám velikou radost, že se někdo ozval. Spíš jsem nedoufal, že se k tomu někdo přizná.
Leč internet je svět neomezených možností a zkracuje vzdálenost...
Psal jsem si soukromě s několika vojáky, víceméně se většinou shodují, že na pívo se
chodilo dolu do Mladkova a na Chatu pod Adamem. Načež mě ihned napadá, že taková
návštěva restauračního zařízení měla být značně odměňována. Totiž dát si pár pivek a
potom zdolat ten neskutečný krpál zpátky nahoru na útvar, to je myslím výkon hodný
vyznamenání. :lol:
Petr

PříspěvekNapsal: 31 črc 2013 16:42 

Pěkné slunné odpoledne vspolek,

ano, člověk při tom stoupání krpálem nahoru i skorem vystřízlivěl. Ale pod Adam jsme chodili málo, bylo tam moc "zeleno" chodili tam na šťáru notně opojeni jeden ambiciózní podporučickej s Kpt. řezníkem (řezník není jméno, jen obor vyučení. . . ) . Spíše jsme chodili na opačnou stranu do Českých Petrovic do restaurace u Černohouse. Svého času nám prodával kalné pivo, které od nás dostalo příznačné přízvisko " Petrovická mlha"
No, zvažuju už 3 roky, že bych se zajel do Mladkova podívat, udělat si procházku na Boudu i na Adam. No ještě uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, každopádně když se rozhodnu navštívit kraj mladých hříchů, napsal bych PM a jestliže by byl někdo k zastižení, mohli bychom poklábosit i osobně. Přeci jen osobně se lépe povídá a u šeráčka ještě lépe :-)

S pozdravem,

Lahváč

PříspěvekNapsal: 02 srp 2013 18:56 
Administrátor

Ok,budeme se těšit...

PříspěvekNapsal: 13 srp 2013 17:04 

nazdar lidi,tak jsem četl příspěvek od LAHVÁČE,ty jména AIDS a Horác tak ti kluci sloužili se mnou 87-89,Majerko byl náš mladej a pak dělal výkoňáka a byl myslím z Půchova,tento víkend jsem na ADAMU byl a bylo tam pěkně,mluvil jsem aj s kapitánem Ježkem a nadpraporčík Mičuda aj starý podplukas Jírů jsou už po smrti,nad sjezdovkou opravují dobrodruzi bunkr a pustili nás nakouknout,pěkně si mákli ale mají to tam pěkně opravený,se mnou jinak sloužili Dlabis,Langpaul (kuchtík) oba jsou bohužel po smrti,Žiga,Naďa,Fero,Tonda (výkoňák),Frkál,Bečmen,Sagar,Čiky (řidič),ještě mi 2 chybí ale je to 24 roků zpátky,z našich mladých si pamatuju Svoru,Řeřuchu,Majerka a bohužel Bozděcha,kvůli němu jsme šli skoro všici do Žamberku na pár dní :x chodilo se k Černohousoj a zpět s plnou polní lahváčů,vešlo se jich tam 25,plno flašek je zahrabaných na granátišti,se Žigou a AIDSEM jsem v kontaktu.Ten krpál z Mladkova jsem si vyzkoušel,ale už jen pro srandu,na to člověk nezapomene.Jinak brána k bunkru už je u sauny takže se nedostanete ani k psinci

tak lidi pište Luboš Doubic alias DUB

PříspěvekNapsal: 13 srp 2013 18:13 
Administrátor

Shodou okolností jsem měl tu čest v Žamberku také sloužit, sice o mnoho let později než vy na Adamu,
ale basa tam je do dneška. Sice jsou kasárny rozbořené, ale pár budov zůstalo a s nimi i štáb a vězení.
Myslím, že právě tam jste se museli tehdy nedobrovolně ubytovat... :)

PříspěvekNapsal: 13 srp 2013 19:22 

jj pár dní jsme v Žamberku strávili nedobrovolně,aj plot jsme postavili nový,ale dnes už to beru s humorem,kluk nám projel buzerák s traktorem abychom nemuseli ručně vyhrnovat sníh a šel za námi,dostal 3 dny po službě,to byli časy :lol:

PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 09:02 

Ahoj Adamáci,

zdravím na Adam a spolubojovníky.Sloužil jsem na Adamu 1986-88.Člověk nezapomene na pohled do údolí a dík Petře za pěknou fotku.Pomáhal jsem Janě z družiny vést děti.Ještě se mi vybavují, když se dívám na fotky, jejich jména:Maruška Hečková,Mirka ,Jana Faltusová,Lada,Jára,Tomáš,Lucka...Doufám,že se mají dobře.
Na vojně zajisté nezapomenu na Jardu Pešla,Jirku Šmelu,Tomáše Vomočila,Libora Smutného,Karlose,Azbesta..Náš mladej Bečička byl také nazapomenutelnej..
Už můj příbuznej sloužil na Adamu před válkou a tak na Pevnost Adam nejde zapomenout.Taky vzpomínám na příhodu, jak nás plukovník Jíra poslal s krumpáči rozbít beton na bunkru,aby se mohli obetonovat sloupky v bažině u sauny.Byla to komedie..Jsem rád,že se tam najdou dnes lidi, co se o to starají.
Mějte se moc pěkně.
Jirka

PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 17:55 

Majkeen píše:
Pěkné slunné odpoledne vspolek,

ano, člověk při tom stoupání krpálem nahoru i skorem vystřízlivěl. Ale pod Adam jsme chodili málo, bylo tam moc "zeleno" chodili tam na šťáru notně opojeni jeden ambiciózní podporučickej s Kpt. řezníkem (řezník není jméno, jen obor vyučení. . . ) . Spíše jsme chodili na opačnou stranu do Českých Petrovic do restaurace u Černohouse. Svého času nám prodával kalné pivo, které od nás dostalo příznačné přízvisko " Petrovická mlha"
No, zvažuju už 3 roky, že bych se zajel do Mladkova podívat, udělat si procházku na Boudu i na Adam. No ještě uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, každopádně když se rozhodnu navštívit kraj mladých hříchů, napsal bych PM a jestliže by byl někdo k zastižení, mohli bychom poklábosit i osobně. Přeci jen osobně se lépe povídá a u šeráčka ještě lépe :-)

S pozdravem,

Lahváč

"Děda" Černohous je už řadu let na pravdě Boží, ale můžu všechny ubezpečit, že ještě někdy 92-93 jsem mnohokráte slyšel jeho přednášku o propěšnosti kvasinek v půllitru vířících. :lol:
V té době jednoznačně již malá výtoč, protože sám na to s jedním max.třemi štamgasty nestačil. Jednou mu povídám, pane Černohous, chtělo by to nějakou změnu v jídelním lístku(chodili jsme na stravu v poledne nebo večer, v rámci služby u Finanční stráže). A on na to. Hele mladej, seš nimrod? máš papíry? tak dodej zvěřinu(samozřejmě proti úhradě) a já obohatím jídelníček. Mám dojem, že tehdy dvouletý muflon způsobil asi na týden "hody lukulské".
Vařit uměl!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC